Disponibilitate: nedisponibila
Preț: 26,30 LEI
ISBN: 9789731155715
Autor(i): Cioclei Valerian Dumitru
Editura: CH Beck
Anul apariției: 2009
Nr. pagini: 156 pagini
Principala caracteristică a studiilor şi articolelor selectate în lucrare este abordarea problematicii într-o manieră critică, uneori cu accente polemice.
în studiile de criminologie juridică tirul principal al criticilor este îndreptat spre politica penală, înţeleasă ca activitate de ,,gestionare” a fenomenului criminal, în studiile de drept penal fiind identificate unele probleme legate de greşita aplicare a legii în practică.
Comandă online cartea "Critica ratiunii penale. Studii de criminologie juridica si drept penal" la 26,30 lei isbn 9789731155715 scrisă de Cioclei Valerian Dumitru, tiparită la editura CH Beck în anul 2009. cu plata ramburs sau online cu cardul. Momentan titlul "Critica ratiunii penale. Studii de criminologie juridica si drept penal" nu este disponibil însa vă puteți înscrie pentru a fi notificat în momenul reaprovizionarii.
Drept executional penal - Istoria inchisorilor din Scaunul Mures
Sitech
Iacob-Adrian Cocoara
211 pagini
An: 2012
Legislatia la zi, I - Infractiuni din legi speciale. Contraventii
Vlad&Vlad
Ilie Luta
244 pagini
An: 1993
Drept Penal. Partea Speciala. Noul Cod Penal. Manual pentru uzul studentilor. Volumul I
Sitech
Cristina Popa, Bogdan Marian Mitric
232 pagini
An: 2014
Institutia Participatiei in Legislatia Penala a Romaniei si a Republicii Moldova
Sitech
Catalin Bucur
9789737469397
162 pagini
An: 2008
Legislatia Muncii - Intrebari si raspunsuri (Editie 1990)
Star Trafic
Ilie Alecsoiu
100 pagini
An: 1990
Dreptul Afacerilor - Curs pentru studentii facultatilor de stiinte economice
Sitech
Andreea Draghici, Andreea Tabacu
101 pagini
An: 2013
Perchezitia intre drept si realitate
Sitech
Mariana Ciobanu, Danel Mindrila
264 pagini
An: 2018