Disponibilitate: nedisponibila
Preț: 21,10 LEI
ISBN: 9789737172723
Editura: Rao Books
Colecția: Repede si simplu
Anul apariției: 2005
Nr. pagini: 48 pagini
Categorii: Gastronomie, Diverse
Lucrarea de fata contine o lista bogata de retete de prajituri cu ciocolata ce vor satisface pina si cele mai pretentioase gusturi. Fie ca va atrage gustul catifelat al negresei cu sos de ciocolata, fie ca nu va puteti stapini în fata unei felii de Diavolo, veti descoperi ca retetele prezentate în continuare sunt atit de usor de preparat, încit îl vor pune la treaba pina si pe cel mai comod iubitor de ciocolata.
Capitolul introductiv va ofera citeva informatii generale despre ciocolata si despre cum sa decorati prajiturile, astfel încit pina si un începator poate pregati dulciuri demne de un maestru cofetar.
Deserturile prezentate sunt potrivite pentru orice ocazie alegeti fursecurile cu ciocolata si nuca pentru a însoti o cana de ceai, sau minitarte cu ciocolata si fructe de vara pentru o seara deosebita.
Comandă online cartea "Retete cu ciocolata" la 21,10 lei isbn 9789737172723, tiparită la editura Rao Books face parte din colecția Repede si simplu în anul 2005. cu plata ramburs sau online cu cardul. Momentan titlul "Retete cu ciocolata" nu este disponibil însa vă puteți înscrie pentru a fi notificat în momenul reaprovizionarii.
Jamie Olivier - Intoarcerea bucatarului care se dezbraca... de secrete, 7
Curtea Veche
Jamie Oliver
62 pagini
An: 2009
Successful Cooking (Charetton)
Telecuisine
Christine and Bernard Charretton
63 pagini
An: 1991
Jamie Olivier - Intoarcerea bucatarului care se dezbraca... de secrete, 7
Curtea Veche
Jamie Oliver
62 pagini
An: 2009
Enigma creatiei in timp, boala si moartea poetului roman Mihai Eminescu
Parvanescu
Ion D. Parvanescu
285 pagini
An: 2010
Aniversarea Radu Priscu '60
Bucuresti
Institutul de constructii Bucuresti
189 pagini
An: 1981